Aile Haber-Röportaj

 

24.01.2015 tarihinde yayınlanan www.ailehaber.com'da yayınlanan röportajımı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Devamını oku...

İnternet haber-Röportaj

22 Ağustos 2014 tarihinde www.internethaber.com isimli haber sitesinde yayınlanan Evrim Balıkçı Röportajını burada görebileceğiniz gibi,  http://www.internethaber.com/ ilgili linkten de ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...

Plasebo Etkisi

 

PLASEBO BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ TETİKLİYOR
 
Bilim insanları, plasebo tedavisinin iyileştirme etkisinin, beyinde evrimsel süreçte oluşmuş ‘bağışıklık sistemini açma-kapama mekanizmasını tetiklemesine’ bağlı olduğunu ortaya çıkardı.
 
Bristol Üniversitesi’nde tasarlanan bir bilgisayar simülasyonundan alınan sonuçlar, plasebo etkisinin evrimle açıklanabileceğini ve bağışıklık sisteminin dışarıdan gelen işaretlere bağlı bir açma-kapama düğmesiyle kontrol edildiğini ortaya koydu. 

Devamını oku...

Beyin İletişimimiz

BEYNİMİZİN ELEKTROMANYETİK FREKANS YAPISI VE GEZEGENİMİZ İLE OLAN İLETİŞİMİMİZ

Beyin bir radyo gibidir. Elektrik dalgalarını alır ve yayar. Frekanslar, elektrik faaliyetlerinin ölçüldüğü ve grafiğinin çıkarıldığı aralıklardır. Bu dalgalar beyniniz tarafından solunum ile oluşturulan biyoelektrik ile meydana gelir.
Bedeniniz hareket ettiğinde bu hareketler etrafa dalga dalga yayılır ve tüm gezegene etki eder.

Devamını oku...

Ses ve Işık Frekansları

TEKNOLOJİNİN ÜRETTİĞİ SES VE IŞIK FREKANSLARININ ETKİLERİ

İnsan beyninin Alfa frekans aralığı 7-14 cps’dir. Amplitütleri: 30–50 mikro volt olan düzenli beyin dalgalardır. Bu frekans aralığı bilinçaltı aralığı olarak bilinir. Rüyalar başta olmak üzere gündüz düşleri, genel trans haller, çoğu psişik fenomenler ve hemen hemen tüm hipnoz deneyimleri bu aralıkta meydana gelir. Düşünme faaliyetinin olmadığı anlarda beyin Alfa dalgaları yayınlar.

Devamını oku...

Kuantum Fiziğinin Hayatımıza Etkisi

KUANTUM FİZİĞİ VE HAYATIMIZA NASIL YANSIDIĞI

Resim4k4Kuantum fiziği konu dahilinde olmasına rağmen, asıl amaç onun getirilerinin günlük yaşam anlayışımızı nasıl aydınlatabileceği ve kendimizle, ötekilerle, kısaca tüm dünya ile olan ilişkilerimizi daha iyi anlamamıza nasıl yardımcı olacağıdır.

Devamını oku...

Bilinçaltımızın Hayatımıza Etkisi

BİLİNÇALTIMIZIN HAYATIMIZA ETKİSİ


ResimD1kYaşamımızdaki davranışlarımızın %90’ının bilinçaltından kaynaklandığı biliniyor. Hayata ve kendimize dair inançlarımızın ve duygularımızın depolandığı yer de aslında bilinçli zihnimiz değil, bilinçaltımızdır. Yani bugüne kadar yaşadığımız ve bugün de devam ettirdiğimiz yaşamımız bilinçaltı inanç ve duygularımızın etkisiyle oluşuyor.

Devamını oku...

Sosyal Ağda Paylaşım