Evrim Balıkçı

Hakkımda

 

EVRİM BALIKÇI

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Lisansını tamamlayarak mezun olduktan sonra sağlık sektöründe yıllarca çok uluslu şirketlerde görev yaptı. Bir biyolog olarak canlı bilimi üzerine eğitim almış olması onun psikolojiye olan merakının oluşmasının da alt yapısını oluşturdu. Artan ilgisi onu Hümanistik Psikolojiye ve Gestalt Terapisine yönlendirdi. Böylece NLP üzerine eğitimlerini tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Lisansını ise yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamış ve mezun olmuştur.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirlediği kriterlerde Atılım Üniversitesi'nde YÖK onaylı Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitim ve Danışmanlık programını örgün olarak başarıyla tamamlamıştır.
Atılım Üniversitesinde ayrıca Evlilik Öncesi Çift Danışmanlığı Programını da başarıyla tamamlamıştır.
2022 Yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmet Danışmanlığından başarı ile mezun olmuştur.

Özellikle son 10 yıldır, kendi deyimiyle ''Daha iyi bir dünya yaratmaya hizmet etmek, bütüne katkıda bulunmak, bilinci yükseltmek ve anlayış için, kendi gelişim yolculuğumda kendimi ifade ederken, insanların hayallerini gerçekleştirmelerine yol arkadaşlığı yapmak için ve dokunabileceğim hayatlar için'' bireysel gelişim alanında ilerlemeyi seçti.

NLP alanındaki eğitimlerini Dr. Wyatt Woodsmall'un başkanlığını yaptığı NLP 'nin dünya çapından önde gelen kurumu INLPTA'dan almıştır. Ayrıca almış olduğu birçok eğitim ve sertifika sürecinden sonra, IQC International Quantum Coaching’in Yaşam Koçluğu eğitimini İstanbul'da ve Atılım Üniversitesi Temel Koçluk ve Mentörlük eğitimlerini Ankara’da tamamlayarak sertifikalı Kuantum Yaşam Koçu olarak çalışmaya başladı. Böylece hayallerinden birini daha gerçekleştirmenin sevinci ile ve şu an bulunduğunuz bu sayfa ile 'kendini keşfetme' yolculuğunda olan, hayatında değişim isteği farkındalığı doğmuş herkese ulaşabilmeyi amaçlamaktadır. 

Evrim Balıkçı Koçluk Ve Danışmanlık Merkezi kurucusudur. 12 yıldır kişiye özel yaşam koçluğu ve danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Ruhsal Uyanışın Zekası SQ kitabının yazarıdır.

2018-2019 yıllarında Amerika California'da yaşamış, 2020 yılında yurda dönmüştür.

Ayrıca bir hayvan sever olmakla birlikte vegan yaşam tarzını benimsemiştir. Yoga ve meditasyon yapmaktadır.

''Kişi ihtiyaç duyduğunda ona bilgiyi sunmazsan, insana yazık olur;
İhtiyaç duymayana bilgiyi sunarsan, bilgiye yazık olur'' sözüne inanıyor ve sadece duymak isteyene yüreğinin bilgeliğini açıyor. 

Özellikle ilgilendiği koçluk çalışmaları;
Bütünsel Yaşam Koçluğu
İlişki Koçluğu
Kariyer Koçluğu'dur.

Seanslar birebir ve online bilgisayar aracılığı ile internetten karşılıklı ve görüntülü şekilde yapılabilmektedir.

Ayrıca Kuantum Felsefesi üzerine Psikologlar ve Psikiatristler Derneği’ne ''Kuantum Algılama ile Çekim Yasası Temel'' online DVD eğitim programını hazırladı ve sundu.

Youtube kanalında ücretsiz sunduğu farkındalık ve meditasyon videoları ile bu hizmetlere ulaşamayan ve arzulayan herkese ulaşmayı amaçlamaktadır.

www.yilineniyisi.com'un düzenlemiş olduğu internet oylaması ile almış olduğu oylar sonucunda 2014 'te ''Yılın Yaşam Koçu'' ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Önemli Bilgilendirmedir !

Evrim Balıkçı, Psikolog, Klinik Psikolog, Doktor ya da Psikoterapist değildir.

Atılım Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisans mezuniyetine ilave koçluk ve kişisel gelişim üzerine sertifikasyon eğitimleri almıştır. Evrim Balıkçı’nın yaptığı paylaşımlar, hiçbir etkinlik, workshop, videolar, seminer, kitap ya da danışmanlık, bir tanı koyma, terapi ya da tedavi etme amacı taşımaz. Yapılan tüm çalışmalar bireysel niteliklerinizi artırmak, sosyal ilişkilerinizi geliştirmek, motivasyon, kişisel potansiyelinizi açığa çıkartmak ve farkındalığınız için bilgilendirme, danışmanlık ve koçluk çalışmalarıdır. Akıl ve ruh sağlığı ile ilgili sıkıntılarınız için lütfen bir psikiyatri hekimine başvurun.

Ayrıca Aldığı Sertifika Programları;

ATILIM ÜNİVERSİTESİ - AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI (Örgün) YÖK Onaylı
ATILIM ÜNİVERSİTESİ - EVLİLİK ÖNCESİ ÇİFT DANIŞMANLIĞI 
INLPTA CERTIFIED PRACTITIONER of the Art and Science of Neuro Linguistic Programming
ST. CLEMENTS UNIVERSITY onaylı NLP Practitioner
ST. CLEMENTS UNIVERSITY onaylı NLP Master Practitioner
TAMER DÖVÜCÜ - SİBERNETİK SİSTEM BİLİNCİ, Optimum Denge Modeli 1
TAMER DÖVÜCÜ - SİBERNETİK SİSTEM BİLİNCİ, Optimum Denge Modeli 2 (2017)
TAMER DÖVÜCÜ - SİBERNETİK SİSTEM BİLİNCİ, Optimum Denge Modeli Aile
TAMER DÖVÜCÜ - SİBERNETİK SİSTEM BİLİNCİ, Optimum Denge Modeli 2 (2020)
BÜLENT URAN - Bilinçaltı İletişim Teknikleri
INTERNATIONAL QUANTUM COACHING, Kuantum Yaşam Koçluğu Programı (2010)
ATILIM ÜNİVERSİTESİ TEMEL KOÇLUK ve MENTÖRLÜK EĞİTİMİ (Ocak 2022)
INTERNATIONAL QUANTUM COACHING, Emotional Freedom Techniques EFT
INTERNATIONAL QUANTUM COACHING, Reiki Temel Düzey -1
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Advanced Techiques of Body Language
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Basic Psychology
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, General Psychology
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Effective Communication Techniques
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Effective Leadership and Management
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Temel Psikoloji Sertifikası
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Kişisel Gelişim Sertifikası
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Beden Dili Sertifikası
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Liderlik Sertifikası

Amacım ve Misyonum ;

Kişisel gelişim, koçluk ve danışmanlık ülkemizde yeterince anlaşılmamasından daha kötü olan yanlış bir şekilde kullanılmaya açık olmasıdır. Bilinçsiz ve donanımsız eylemler arttıkça, kişisel gelişim, koçluk teknikleri ve NLP gibi kıymetli disiplinlerin, amacı dışında ve yanlış kullanıldığını görmek çok üzücü..

Benim amacım, Evrim Balıkçı Koçluk ve Danışmanlık Hizmetleri ile kişisel gelişimin, koçluk ve danışmanlık çalışmalarının aslına uygun bir şekilde kullanılmasına katkı sağlamaktır. 

Söz konusu yanlış kullanımlardan dolayı bir kesim kişisel gelişimin ismini değiştirerek veya kişisel gelişimi genellemeye giderek ya dışlıyor ya da bir kesim ise kişisel gelişim çalışmalarını tümden karşı çıkıyor. Bu yanlış kullanımların içinde insanların umutlarını sömürerek zenginliğin, bolluğun, aşkın, sihirle, mucizeyle veya enerjiyle geleceğini söyleyen hurafe yaklaşımlar olduğu gibi, bir kesim de kişisel gelişimi “gelişim amacının” dışında kullanarak psikiyatrinin alanına girmesi, elbette kişisel gelişim, NLP, koçluk gibi disiplinlerin yanlış anlaşılmasına sebebiyet veriyor. Yurt dışında kişisel gelişim ve koçluk çalışmalarının başarılı örneklerini görebilirsiniz. 

Bugün Buda’dan Mevlana’ya, Sokrates’ten Halil Cibran’a her şeyin özünde gelişim olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Kişisel gelişim, bir farkındalık ve yetkinleşme yoludur, sürücünün ehliyetsiz olması  ya da o yolu yanlış bilmesi, yolu kötü yapmaz.

Evrim Balıkçı olarak misyonum, Koçluk ve Danışmanlık bünyesinde, kişisel gelişim, koçluk, danışmanlık ve temel disiplinlerin Meditasyon, NLP, EFT.. gibi  doğru ve bilimsel kullanımlarını, bilgi, destek, etkinlik ve danışmanlık hizmetleri ile sunmaktır.

Sosyal Ağda Paylaşım